Zuzana Rafaelisova

Pre dvoch rôznych ľudí na Zemi neexistuje rovnaká cesta.

Športu a sebarozvoju sa venujem už 15 rokov. Od ladného tancovania som si prešla cez estetický bodybuilding až po ťažké vzpieranie a Crossfit. Vždy som však vnímala ako úzko je telo prepojené s dušou. K meditácii som sa ako laik dostala už na základnej a strednej škole. Neskôr som na vysokej škole pokračovala v tradičnej Zazenovej meditácii už pod vedením.

Kľúčové obdobie v mojom živote bolo tehotenstvo a príchod dieťaťa, kedy som začala cítiť ešte väčšiu potrebu ponoriť sa do seba. Postupne sa začali vyplavovať vzorce správania, naučené aj získané vlohy, ktoré mi už neslúžili, ale nevedela som, ako s nimi naložiť.

Môj osobný život vyústil až do veľkých pádov (ktoré teraz nazývam nové príležitosti). Tým sa iba prehĺbilo moje presvedčenie, že klasický fyzický pohyb, otužovanie a meditácia nie sú všetko, čo potrebujem, aby som sa na svojej ceste posunula ďalej.

Ako som prišla k tomuto poznaniu, začali do môjho života prichádzať učitelia a mentori, ktorí mi dali do rúk nástroje, ako si pomôcť. Práve to odovzdávam cez Pohyb v duši ďalej tebe.

Vedomie i nevedomie, telo i duša nemôžu byť izolované. Obe stránky musia byť naplnené, aby bola v živote harmónia. Možno si pamätáš na časy, kedy bolo tvoje telo úplne fit ako z časopisu a ty si sa v ňom necítil dobre. Alebo naopak možno poznáš ľudí, ktorí sú krásni svojim spôsobom, tak vizuálne odlišným od reality na sociálnych sieťach a vôbec si s tým nelámu hlavu a sú jednoducho šťastní.

Žijeme v dobe, kedy každý z nás žije vo svojom mikrovesmíre. To je tiež iba ilúzia, nie všetko sa dá naplánovať, zrátať. Práve preto je dôležité pracovať aj so svojím podvedomým (alebo nevedomým). V Pohybe v duši používame techniky, aby si sa prepojil s niečím, čo je v tebe hlbšie. Na fyzickej úrovni otváraš nové možnosti v pozíciách, ktoré tvoje telo nepoznalo. Môžeš si vyskúšať aj dychové cvičenia, energetickú jogu a aj dynamickejšiu formu tréningov.

Na mentálnej úrovni pracujeme s meditáciami, rodinnými konšteláciami, podpornými kruhmi a aj individuálnym prístupom (mentoring a koučing).

Pohyb v duši je koncept, ktorý láskavým pohybom hľadá cestu k tvojmu mentálnemu i fyzickému zdraviu. U nás vždy nájdeš individuálny prístup. Každý môže byť sám sebou. Rešpektujeme tvoju jedinečnú a originálnu cestu za lepším životom. Veríme, že pohyb ťa sám nasmeruje tam, kam sa máš dostať.