Pohyb v duši

Jóga pre dospelých

Joga je štýl, ktorý v sebe spája prácu s telom i mysľou. Na hodinách pracujeme s energiou a jej prúdením a distribúciou po celom tele. Okrem ásan na hodinách robíme aj rôzne dychové cvičenia spojené s očistou tela a rôzne druhy meditácii.

Cena: 10 € / hod.

Joga

Joga je štýl, ktorý v sebe spája prácu s telom i mysľou.

Na hodinách pracujeme s energiou a jej prúdením a distribúciou po celom tele. Okrem ásan na hodinách robíme aj rôzne dychové cvičenia spojené s očistou tela a rôzne druhy meditácii.

Ak začneš cvičiť jogu, získaš:

 • lepšie fyzické zdravie. Joga kombinuje cvičenia s fyzickou aktivitou a pomáha posilňovať svaly, zvyšovať flexibilitu a zlepšovať rovnováhu. Pravidelné praktizovanie jogy môže prispieť k lepšej svalovej sile, postaveniu tela, dýchaní a celkovej fyzickej kondícii.
 • rovnováhu vo svojom živote. Joga je tiež známa svojim pozitívnym vplyvom na duševné zdravie. Pomáha ti znížiť stres a prispieva k lepšiemu zvládaniu emócií. Meditácia a relaxačné cvičenia, ktoré sú súčasťou jogy, pomáhajú zlepšiť koncentráciu, uvoľniť myseľ a zvýšiť tvoj vnútorný pokoj.
 • flexibilitu a pohyblivosť. Pravidelné cvičenie jogy rozvíja funkciu väzov, šliach a svalov, čo vedie k väčšiemu rozsahu pohybu a pružnosti. To využiješ pri bežných denných aktivitách ako prevenciu proti zraneniu.
 • zdravšie dýchanie. Dýchanie je dôležitou súčasťou jogy. Jogové dychové cvičenia, známe ako pranayama, zvyšujú tvoju kapacitu pľúc, zvýšiť distribúciu kyslíka do tela a podporujú relaxáciu. Správne dýchanie má blahodárne účinky na tvoj nervový systém a nabíja ti baterky.
 • priestor na vedomý životný štýl. Podporujeme tvoj vedomý životný štýl, ktorý zahŕňa zdravý stravovací režim, dobrý spánok, starostlivosť o seba a vnímanie svojho tela. Joga ťa spojí s telom a zvýši tvoju pozornosť voči vlastným potrebám. Keď budeš vnímať svoje telo, zachováš si svoje zdravie a harmóniu.
 • Na hodinách stretneš ľudí, ktorí vnímajú svet podobne ako ty. Odídeš z hodiny bohatší.

Gravid joga

Tehotenská joga ti pomôže byť fit počas celého tehotenstva.

Vytvára spojenie medzi tebou a dieťatkom pričom zostaneš pohybovo aktívna. Účasť na hodinách vždy konzultujte so svojím gynekológom.

5 dôvodov, prečo by si mala cvičiť gravid jogu:

 • počas tehotenstva sa tvoje telo mení. Mení sa držanie tela a rovnováha. Gravid joga sa zameriava na posilnenie svalov, ktoré podporujú správne držanie tela a na cvičenia, ktoré zlepšujú rovnováhu a stabilitu.
 • uvoľníš napätie a stres. Gravid joga zahŕňa techniky hlbokého dýchania, meditáciu a relaxáciu, ktoré pomáhajú navodiť dobrú náladu a spojiť ťa s dieťatkom.
 • tehotenská joga obsahuje cvičenia, ktoré sa zameriavajú na posilnenie panvového dna. Silné svaly panvového dna sú dôležité pre podporu a prípravu tela na narodenie dieťaťa a následnú regeneráciu po pôrode.
 • tvoje telo produkuje zvýšené množstvo hormónu relaxín, ktorý je prítomný počas tehotenstva, môže spôsobiť zvýšenú flexibilitu tvojich kĺbov a väzov. Gravid joga ti pomáha udržiavať správnu flexibilitu a pohyblivosť.
 • vytvárame spolu bezpečný priestor. U nás máš príležitosť zdieľať svoje tehotenstvo s ďalšími ženami, ktoré prechádzajú rovnakým obdobím. Toto spoločenstvo a podpora môžu byť veľmi cenné počas tehotenstva a nabijú ťa pozitívnou energiou.

Rodinná joga

Spoločné cvičenie jogy pre rodiča a dieťa.

Hodiny sú zostavené hravou formou. Rodič ide v pozíciách viac do hĺbky a na dlhšiu výdrž. V hodinách sú aj prvky acrojogy, dychové cvičenia, emočné hry a relaxácia. Načerpáte novú energiu v komunite a zároveň si prehĺbite vzájomný vzťah.

Rodinná joga je výnimočný koncept:

 • pomáha rodičom hýbať sa spolu s deťmi. Tréningy často zahŕňajú cvičenia na posilnenie svalov, kardiovaskulárne cvičenia a cvičenia na zlepšenie flexibility. Ako rodič tak môžeš pracovať na svojom zdraví a kondícii.
 • posilňuje sa tvoja väzba s dieťaťom. Dieťaťu sa páči, že sa môže zapojiť do cvičenia, sledovať svojho rodiča a robiť jednoduché ásany spolu s ním.
 • počas hodín rodinnej jogy často robíme rôzne hry, pesničky a tanečné pohyby, ktoré zabezpečujú zábavu a interakciu medzi rodičom a dieťaťom. Tieto cvičenia často súvisia s rozvojom motorických schopností a koordinácie dieťaťa.
 • fyzická aktivita uvoľňuje endorfíny, hormóny šťastia, ktoré prispievajú k zlepšeniu nálady a zníženiu stresu. So svojím malým parťákom odídete nabití dobrou náladou. Tiež sa posilní tvoja sebadôveru a pocit sebarealizácie.
 • tým, že sa pracuje s emóciami detí prichádza mnoho aha momentov aj pre teba ako rodiča. Či už o tvojom vlastnom spracovávaní emócií alebo o vnímaní sveta cez oči tvojho dieťaťa.
 • vzájomne sa podporujeme a tvoríme spoločenstvo. Pracujeme s kruhmi a vzájomným zdieľaním, vytvárame dôvernú a bezpečnú atmosféru.